czwartek, 18 kwiecień 2024 16:39

Zarzuty po ataku nożem w Katowicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Atak z nożem na nastolatka Atak z nożem na nastolatka fot: pixabay

Mężczyzna, który w poniedziałek zaatakował nożem 16-latka w autobusie linii M2 w Katowicach, usłyszał zarzuty. Do niebezpiecznego incydentu doszło w autobusie jadącym do Dąbrowy Górniczej. Napastnik, będąc pod wpływem substancji psychoaktywnych, trafił do aresztu.

 

Czego się dowiesz

  • Co wydarzyło się w autobusie linii M2 w Katowicach?
  • Jakie substancje psychoaktywne wpłynęły na zachowanie sprawcy podczas ataku?
  • Jakie były konsekwencje ataku nożem dla ofiary i napastnika?
  • Jak zareagowali pasażerowie na atak w autobusie?
  • Jakie działania podjęła policja po zatrzymaniu sprawcy ataku nożem?

Agresja w komunikacji miejskiej

Zdarzenie miało miejsce około godziny 17:00, gdy autobus znajdował się na wysokości przystanku Katowice Strefa Kultury. 46-letni mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu i cracku, zagroził nastolatkowi wracającemu ze szkoły, przykładając mu nóż do szyi. W trakcie próby uwolnienia się, chłopak doznał lekkich obrażeń w okolicach brody i obojczyka.

Szybka interwencja i konsekwencje

Dzięki odważnej reakcji pasażerów, sprawca został szybko ujęty i przekazany w ręce policji. W chwili zatrzymania miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Policja potwierdziła jego stan po badaniu trzeźwości oraz przyznanie się do zażycia narkotyków. Nastolatek został natychmiast przetransportowany do szpitala, gdzie otrzymał niezbędną pomoc medyczną i tego samego dnia został wypisany do domu. Na szczęście, jego życiu i zdrowiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Atak nożem w autobusie miejskim to poważne wydarzenie, które mogło skończyć się tragicznie. Dzięki szybkiej reakcji świadków oraz interwencji medycznej i policyjnej, możliwe było opanowanie sytuacji i minimalizacja skutków tego zdarzenia. Sprawa trafiła do sądu, gdzie 46-latek odpowie za swoje czyny.

źródło: katowice24.info