piątek, 19 kwiecień 2024 19:09

Akcja antynarkotykowa w Pyskowicach i Gliwicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 Akcja antynarkotykowa policji Akcja antynarkotykowa policji fot: pixabay

Podczas rutynowego przeszukania mieszkania w Pyskowicach, podejrzanego o handel nielegalnymi substancjami, doszło do ataku na policjantów. Sprawca próbował zepchnąć funkcjonariuszy ze schodów. Przeszukania przyniosły jednak efekt w postaci znalezienia kilogramów narkotyków.

 

Czego się dowiesz:

  • Co znaleziono podczas przeszukania mieszkania w Pyskowicach?
  • Jakie działania podjęła policja w odpowiedzi na brak narkotyków w pierwszym etapie przeszukania?
  • Co zabezpieczono oprócz narkotyków podczas przeszukań?
  • Jakie dodatkowe działania przeciwko narkotykom miały miejsce w Gliwicach i Knurowie?
  • Jakie są metody pracy policji, które przyczyniają się do wykrywania przestępstw narkotykowych?

Operacja w Pyskowicach

W czwartek wieczorem, funkcjonariusze w cywilu pojawili się przed drzwiami mieszkania w centrum Pyskowic, gdzie rozpoczęli przeszukanie. Początkowo w mieszkaniu nie znaleziono żadnych zakazanych substancji, co skłoniło policjantów do wezwania psa narkotykowego ze Straży Granicznej. Gdy policjanci udali się na strych, 30-letni lokator rzucił się w ich stronę, usiłując spowodować ich upadek. Na ostatniej kondygnacji budynku znaleziono substancje takie jak metaamfetamina, amfetamina, tabletki ekstazy oraz marihuana, w ilościach wykluczających użytkowanie własne.

Wyniki przeszukań i zabezpieczenia

Podczas przeszukań, poza narkotykami, znaleziono także elektroniczną wagę, młynek do kruszenia narkotyków i woreczki strunowe. Zabezpieczono również pieniądze i walutę o łącznej wartości około 10 tys. złotych. Podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice, potwierdził, że zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu, a jego sprawą zajmie się prokurator.

"Znaleziono też spore ilości tytoniu (około 16 kilogramów) bez polskich znaków akcyzy." - Rzecznik policji

Dodatkowe działania policji w Gliwicach i Knurowie

W ciągu ostatnich dni doszło również do innych działań antynarkotykowych. W Gliwicach policyjni wywiadowcy zauważyli podejrzanie zachowującego się młodego mężczyznę i podczas kontroli odnaleźli niewielkie ilości narkotyków. W Knurowie, dzięki intensywnej obserwacji, policjanci zabezpieczyli ponad 12 kilogramów marihuany. Marek Słomski zaznacza, że sukcesy te są efektem dobrze rozwiniętej intuicji policyjnej, która pomaga w wykrywaniu przestępstw narkotykowych.

źródło: 24gliwice.pl