środa, 17 kwiecień 2024 11:34

Skok na mieszkanie. Ukradli sprzęt wartości 5 tys. złotych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kradzież w mieszkaniu za 5 tysięcy zł Kradzież w mieszkaniu za 5 tysięcy zł fot: pixabay

W centrum Katowic doszło do niecodziennego zdarzenia, które zaniepokoiło lokalną społeczność i właścicieli mieszkań na wynajem. Dwóch mężczyzn, podających się za zwykłych najemców, wynajęło mieszkanie przy ulicy Raciborskiej tylko na jedną noc. Wykorzystując zaufanie właściciela, który przekazał im kod dostępu zamiast tradycyjnych kluczy, zrealizowali skrupulatnie zaplanowany skok. Po nocy spędzonej w lokalu, zabrali ze sobą cenny sprzęt elektroniczny, w tym telewizor, konsolę do gier z padem oraz stację dokującą do pilotów, powodując straty wycenione na około 5 tysięcy złotych. To zdarzenie stało się przyczynkiem do gorącej dyskusji na temat bezpieczeństwa i procedur weryfikacyjnych w branży wynajmu krótkoterminowego.

 

Czego się dowiesz

  • Co zdarzyło się w Katowicach związanego z wynajmem mieszkania na jedną noc?
  • Jakiego rodzaju sprzęt został skradziony z wynajętego mieszkania?
  • Jakie środki bezpieczeństwa pomogły w identyfikacji podejrzanych o kradzież?
  • Jakie działania podejmuje policja w odpowiedzi na kradzież?
  • Jakie zmiany rozważają właściciele mieszkań na wynajem po zdarzeniu?

Wynajem z przestępczym zamiarem

Fałszywi najemcy skontaktowali się z właścicielem mieszkania przy ulicy Raciborskiej w centrum Katowic, który nie przekazywał im fizycznych kluczy, a zamiast tego posłużył się kodem dostępu. Mężczyźni weszli do lokalu w ciągu dnia, a opuścili go w nocy, zabierając ze sobą telewizor, konsolę do gier z padem oraz stację dokującą do pilotów.

Szybka reakcja i śledztwo w toku

Po odkryciu kradzieży właściciel natychmiast zgłosił sprawę policji. Dzięki monitoringowi zainstalowanemu w budynku, udało się uzyskać nagrania, na których zarejestrowano wizerunki podejrzanych. Policja opublikowała zdjęcia sprawców i prosi o pomoc w ich namierzeniu. Śledztwo trwa, a służby robią wszystko, aby jak najszybciej schwytać przestępców.

 Apel do właścicieli i społeczności lokalnej

Zdarzenie to stało się przestrogą dla właścicieli mieszkań na wynajem, którzy teraz rozważają wprowadzenie bardziej rygorystycznych procedur weryfikacyjnych najemców. Policja również apeluje do społeczności lokalnej o czujność i zwracanie uwagi na osoby wynajmujące nieruchomości, zwłaszcza na krótki czas, a także o zgłaszanie wszelkich podejrzanych zachowań w celu zapobiegania podobnym zdarzeniom w przyszłości.

źródło: katowice24.info