sobota, 30 marzec 2024 16:50

W Będzinie zatrzymano poszukiwanego mieszkańca Sosnowca

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zatrzymanie Audi z poszukiwanym w Będzinie Zatrzymanie Audi z poszukiwanym w Będzinie fot: Śląska Policja

Policjanci z Będzina wykazali się niezwykłą czujnością i skutecznością, zatrzymując 35-letniego mężczyznę z Sosnowca, poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Zdarzenie to jest dowodem na wysoką efektywność lokalnych służb w walce z przestępczością.

 

W miniony piątek wieczorem, będzińscy kryminalni otrzymali cenne informacje dotyczące planowanego włamania do kontenera z butlami gazowymi, zlokalizowanego na terenie jednej ze stacji paliw w centrum miasta. Dzięki szybkiej reakcji i sprawnie przeprowadzonej akcji, policjantom udało się zapobiec potencjalnej kradzieży.

Podczas rutynowego patrolu ulic miasta, uwagę funkcjonariuszy przykuło audi, które według zgromadzonych wcześniej danych, mogło być związane z próbą włamania. Po zatrzymaniu pojazdu i dokonaniu kontroli, okazało się, że kierowca pojazdu jest 35-letnim mieszkańcem Sosnowca, na którego ciążył aktywny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz poszukiwania przez Sąd Rejonowy w Sosnowcu. Mężczyzna ten miał odbyć karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Dodatkowo, w trakcie legitymowania, zachowanie kierowcy wskazywało na możliwe działanie pod wpływem środków odurzających. Potwierdzeniem tych podejrzeń był pozytywny wynik testu narkotykowego. Przy zatrzymanym znaleziono również amfetaminę.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży tablic rejestracyjnych oraz 16 butli gazowych o łącznej wartości blisko 5 tysięcy złotych. Policja zabezpieczyła znalezione przy nim gotówkę na poczet przyszłych kar i grzywien. Teraz o dalszym losie zatrzymanego zadecyduje sąd, a sam zainteresowany został już przewieziony do zakładu karnego w Wojkowicach, gdzie rozpocznie odbywanie wyznaczonej mu wcześniej kary.

To zdarzenie ponownie pokazuje, jak ważna w codziennej pracy policji jest błyskawiczna reakcja i profesjonalizm funkcjonariuszy, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo i porządek w naszym mieście.

Śląska Policja