niedziela, 31 marzec 2024 10:59

Powrót Game Music Fest. Muzyka i gry wideo w Katowicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Game Music Fest w Katowicach Game Music Fest w Katowicach fot: pixabay

Wielkimi krokami powraca wydarzenie skierowane do wszystkich miłośników dobrej muzyki oraz gier wideo. "Game Music Fest" odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia 2024 roku. Organizatorzy obiecują emocjonujący weekend pełen koncertów, paneli dyskusyjnych i niezapomnianych doświadczeń dla fanów muzyki z gier.

 

Interdyscyplinarny festiwal muzyki i gier wideo


"Game Music Fest" to interdyscyplinarny festiwal poświęcony tematyce muzyki w grach wideo, organizowany przez Filharmonię Śląską. Projekt odbywa się w województwie śląskim, jednak słuchacze przyjeżdżają z całej Polski. Pierwsza edycja odbyła się w lutym 2023 roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Kluczowa rola studentów w tworzeniu animacji

Kluczową rolę w tegorocznym "Game Music Fest" odegrają studenci Uniwersytetu Śląskiego. Ich zadaniem było stworzenie animacji do utworów, które zostaną zaprezentowane na wydarzeniu. Przez cały semestr około 24-osobowa grupa studentów pracowała nad tym projektem, który będzie stanowił ważny element festiwalowej oprawy wizualnej.

Harmonogram wydarzeń


Cosmic Game Music Show

Rozpocznie się 19 kwietnia o godzinie 19:00 w Planetarium Śląskim. Poprowadzi go Tomasz Pauszek, a towarzyszyć mu będzie wystawa "Aliaż sztuki i technologii" przygotowana przez studentów z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Śląskiego.

Game Music Concert

20 kwietnia w katowickim Spodku odbędzie się koncert muzyki z gier na żywo, zapewniający niezapomniane wrażenia wizualne i dźwiękowe.

Game Music Discussion Panel

21 kwietnia o godzinie 15:00 w biurze Keywords Studios odbędzie się panel dyskusyjny, na którym eksperci z branży gamedev omówią rolę muzyki w świecie gier wideo.

Game Music Fest – IN PROGRESS

Tego samego dnia, uczestnicy będą mieli okazję poznać proces tworzenia muzyki do gier z różnych perspektyw, włączając w to udział kompozytorów, sound designerów oraz profesjonalnych graczy. Na zakończenie odbędzie się wyjątkowy koncert muzyki filmowej w grach, zaprezentowany przez Filharmonię Śląską.

"Game Music Fest" obiecuje być nie tylko doskonałą okazją do wysłuchania ulubionych utworów z gier, ale także inspirującym wydarzeniem, które zgromadzi pasjonatów muzyki i gier wideo z całej Polski. Nie przegap tej unikalnej okazji!

Artykuły powiązane