wtorek, 26 marzec 2024 19:53

Śmierć 17-latki w Katowicach. Szkoła wystosowała petycję

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Śmierć 17-latki w Katowicach Śmierć 17-latki w Katowicach fot: pixabay

W Katowicach narasta sprawa niebezpiecznego przejścia dla pieszych, które już dwukrotnie zakończyło się tragicznie. W 2019 roku na al. Korfantego życie straciła 17-letnia dziewczyna, potrącona przez tramwaj. Ostatni incydent miał miejsce 18 marca, kiedy to 69-letni mężczyzna, próbując przejść jezdnię poza pasami, był bliski tragicznego wypadku z udziałem autobusu.

 

Niezabezpieczone skrzyżowanie. Świadectwo niebezpiecznego miejsca

Oba wypadki miały miejsce przy skrzyżowaniu al. Korfantego z ul. Gnieźnieńską, szczególnie niebezpiecznym rejonie z uwagi na bliskość przystanku komunikacji miejskiej. Pedagodzy z Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia potwierdzają, że uczniowie często stają w sytuacji zagrożenia, próbując pokonać jezdnię, gdy równocześnie zbliżają się tramwaj i autobus. Pomimo wcześniejszych próśb o zainstalowanie progów zwalniających, reakcja miasta była niewystarczająca, co skłoniło ucznia, Fabiana Kowalskiego, do zorganizowania petycji.

Apeł ucznia o zmianę. Droga do poprawy bezpieczeństwa

Fabian Kowalski, uczeń klasy I, zainicjował petycję, w której domaga się instalacji sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu. Inicjatywa spotkała się z szerokim poparciem społeczności szkolnej, a także zainteresowała pracodawców, którzy zasugerowali, że progi zwalniające nie rozwiążą problemu w wystarczającym stopniu. Teraz szkoła podjęła działania, aby wystąpić do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów o rozważenie instalacji sygnalizacji świetlnej w tym strategicznym punkcie. Petycję można nadal podpisywać online, aby wspomóc tę inicjatywę dla poprawy bezpieczeństwa pieszych w Katowicach.

 źródło: katowice24.info