piątek, 26 kwiecień 2024 16:46

20-latka odebrała cudzy portfel nieuczciwym znalazcom w Gliwicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Odebrała portfel złodziejom Odebrała portfel złodziejom fot: pixabay

Pewna młoda mieszkanka Gliwic, przechodząc przez parking przy alei Majowej, zauważyła dwóch podejrzanie wyglądających mężczyzn w brudnych ubraniach, którzy znaleźli portfel. Szybko zareagowała, odebrując łup z rąk "znalazców".

Czego się dowiesz:

  • Jak postąpiła młoda mieszkanka Gliwic po znalezieniu portfela
  • Jakie działania podejmuje policja w sprawie nieuczciwych znalazców?
  • Jakie konsekwencje prawne grożą za korzystanie z cudzych kart bankomatowych?
  • Jakie środki ostrożności warto podjąć, gdy znajdziemy portfel lub kartę bankomatową?
  • Jakie informacje zawierała karteczka znaleziona w odzyskanym portfelu?

Szybkie działanie i pomoc policji

Kobieta sprawdziła zawartość portfela i rozpoczęła poszukiwania właściciela na Facebooku, jednakże bezskutecznie. Następnie udała się na policję, gdzie przekazała odzyskany portfel wraz z kartą Visa i karteczką z numerem PIN. Policja apeluje o rozważne korzystanie z cudzych kart bankomatowych, podkreślając konsekwencje prawne takiego zachowania.

"Gliwiczanka udała się do domu, sprawdziła zawartość zabezpieczonego mienia, odczytała dane i we własnym zakresie zaczęła poszukiwania właściciela na Facebooku. Niestety, nie udało. Młoda kobieta poszła na policję i stróżom prawa przekazała odzyskany portfel marki Puma, koloru wojskowej zieleni, wraz z kartą Visa oraz… karteczką z numerem PIN. Właściciela zapraszamy po odbiór swojego mienia." - podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Konsekwencje przestępstwa

Niestety, właściciel dowodu osobistego i karty płatniczej, który zgubił swoje etui w rejonie jednego z pubów w centrum miasta, miał mniej szczęścia. Nieuczciwi znalazcy dokonali płatności zbliżeniowych na łączną kwotę prawie 600 złotych. Gliwicka policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie, zabezpieczając monitoringi w konkretnych lokalizacjach.

"Policja przypomina, że korzystanie z cudzej karty bankomatowej, bez względu na kwotę, jaką planujemy nią uiścić, jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności." - Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

źródło: 24gliwice.pl