poniedziałek, 10 październik 2022 12:19

Domofony początkiem systemów komunikacyjnych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
pixabay pixabay

Domofony posiadają długą historię od tych urządzeń, które zostały wprowadzone w systemach komunikacyjnych na początku XX wieku.

 

Potomkowie w układzie pierścieniowym stosowanych w pociągach, domofony ewoluowały bardzo mocno. Na początku nie było wykorzystania technologii telefonicznych, aż w końcu domofony przekształcono z wielu okazji, z wielu systemów łączności i urządzeń bezprzewodowych.

Domofony zostały szybko wykorzystane w funkcji, które wyraźnie wykraczające poza ich pierwotne roli komunikacji. Od 1950 roku, domofony stały się najbardziej wszechobecnym narzędziem kontroli dostępu w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Wiadomo rytuał dzwoni w budynku wejścia drzwi i czeka na dźwięki, który udzieli nam dostęp do pomieszczeń, po wcześniejszym zidentyfikowaniu. Te domofony stały się częścią naszego codziennego życia, a przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa w domu w dużym stopniu.

Obok standardów pojawiły się także wideodomofony. Po zarezerwowane tylko dla dużych klientów korporacyjnych, domofony wideo dosłownie podbiły rynek, ponieważ oferują one możliwość pozytywnej identyfikacji osoby składającej wniosek o wpis znacznie poprawia bezpieczeństwo ludzi wyposażonych w takie urządzenie.

Obecnie, domofony posiadają zabezpieczenia, które wymagają już kosztownej konserwacji i ciężki dysk okablowania. Domofony bezprzewodowe są teraz dostępne dla łatwej instalacji i integracji, aby stać na raz, częścią domofon domu i systemem rozrywki, a domofon telefon, domofon wpisu, a nawet pewność, że dziecko śpi mocno. Mikrofony i głośniki można ustawić prawie wszędzie, w zależności od potrzeb.

Więcej w tej kategorii: Zastosowanie wag »