piątek, 24 marzec 2023 14:31

Ogólne cechy materaca bardzo twardego

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materac bardzo twardy materac bardzo twardy pixabay

Materace produkowane są w wielu wariantach różniących się rodzajem użytych surowców czy konstrukcji. Aby ułatwić klientowi wybór i choćby ogólnie nakreślić różnicę przyjmuje się ogólną skalę twardości klasyfikującą materace. W wersji najbardziej klasycznej skala taka ma cztery stopnie określane numerologicznie a mianowicie H1 oznacza materac miękki, H2 to materac średniotwardy, H3 twardy a H4 materac bardzo twardy.

Bywa, że producenci czy sprzedawcy poszerzają klasyczną skalę twardości o dodatkowe warianty typu średnio miękki, my jednak opieramy się na pełnej czterostopniowej skali. Twardość materacowi nadaje rodzaj konstrukcji oraz użyte surowce. Im twardszy materac chcemy uzyskać tym mocniejszą konstrukcję należy wybrać oraz tym więcej sztywnych, twardych mat powinno się w materacu znaleźć.

Maty usztywniające materaca

Myśląc o matach, które mają za zadanie usztywnić materac a głównie jego powierzchnię na myśli mam matę kokosową, matę z trawy morskiej bądź matę z końskiego włosia. Im więcej wymienionych surowców tym wyższa skala twardości. Wszystkie maty tego typu są pochodzenia naturalnego co przekłada się na ich bezpieczne użytkowanie. W wersji materacy bardzo twardych używa się z reguły końskiego włosia w połączeniu z matą kokosową nawet podwójną. Takie połączenie daje mocne usztywnienie. Jeśli dodać do tego jeszcze mocną, zwartą konstrukcję jest to najwyższy stopień twardości dedykowany zwykle osobom o wysokiej wadze ciała bądź takim, które ze względów czy upodobań czy dolegliwości zdrowotnych właśnie takie powierzchni oczekują. Zakłada się, że twardość materaca H4 dedykowana jest w przedziale wagowym od około 100-120 kg wzwyż.

Naturalne surowce utwardzające

Mata kokosowa tworzona jest z włókien pochodzących z łupin orzechów kokosowych. Trawa morska z kolei posiada zapach naturalnie suszonej trawy co dodatkowo działa kojąco na układ nerwowy. Końskie włosie z kolei występuje zwykle w połączeniu z kokosem i też jest pochodzenia naturalnego a dodatkowo to najwyższej twardości surowiec i nie występuje w niższej kategorii twardości materacy. Jeżeli powyższy opis nie rozwiewa wątpliwości w kwestii odpowiednio dobranego modelu zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z konsultantem sklepu www.godre.pl. Do dyspozycji udostępnia się kontakt telefoniczny, mailowy bądź poprzez komunikator czat. Dopytaj o szczegóły przez zakupem aby móc cieszyć się z nowego materaca, odpowiednio dobranego do swoich preferencji.