wtorek, 09 kwiecień 2024 15:50

Tragedia w Katowicach. Pożar w hali magazynowej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pożar w hali magazynowej w Katowicach Pożar w hali magazynowej w Katowicach fot: pixabay

Niepokojący dym unosił się nad Katowicami, gdy przy ulicy Rzepakowej doszło do groźnego pożaru w hali magazynowej. W akcji gaśniczej uczestniczyło aż 22 zastępy PSP i OSP, starając się opanować ogień, który objął powierzchnię 5 tysięcy mkw. Pożar wybuchł w obiekcie należącym do Farmacolu, jednego z czołowych dystrybutorów środków farmaceutycznych w Polsce, wywołując olbrzymie kłęby dymu, które były widoczne z daleka.

 Ogień w hali magazynowej

Według informacji strażaków, pożar pojawił się w wynajmowanej przez Farmacol części hali, gdzie składowane były hulajnogi elektryczne innej firmy. Pożar objął około 2 tysięcy mkw. Mimo intensywnego wysiłku gaśniczego, akcja dogaszania potrwała jeszcze wiele godzin, a część zastępów musiała pozostać na miejscu.

Brak poszkodowanych

Informacje pozyskane od przedstawiciela obiektu wykluczają obecność osób w hali w chwili wybuchu pożaru, co jest dobrą wiadomością, gdyż nie było osób poszkodowanych. Jednakże zadymiony czterokondygnacyjny budynek administracyjno-biurowy przylegający do hali stanowił punkt zainteresowania, choć nie wykazywał ogniska pożaru.

Zaniepokojenie mieszkańców

Gęsty i czarny dym unosił się nad miastem, budząc niepokój mieszkańców Górnego Śląska. Filmy i nagrania przesyłane na różne platformy społecznościowe dokumentowały niebezpieczne zdarzenie, stanowiąc ostrzeżenie dla okolicznych mieszkańców.

źródło: tvn24.pl