czwartek, 09 maj 2024 13:39

Dramatyczne zatrzymanie na lotnisku w Pyrzowicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 Dramatyczne zatrzymanie na lotnisku w Pyrzowicach Dramatyczne zatrzymanie na lotnisku w Pyrzowicach fot: pixabay

Na lotnisku w Pyrzowicach doszło do spektakularnej akcji zatrzymania 37-letniego obywatela Turcji, podejrzanego o zabójstwo w Niemczech. Zatrzymanie odbyło się tuż przed startem samolotu, który miał przetransportować mężczyznę do Antalyi.

Czego się dowiesz:

  • Kiedy i gdzie doszło do zatrzymania podejrzanego o zabójstwo obywatela Turcji?
  • Kto opisał sytuację zatrzymania na pokładzie samolotu?
  • Jakie były działania policji po zatrzymaniu podejrzanego na lotnisku?
  • Gdzie i jakie czynności procesowe miały miejsce po zatrzymaniu?
  • Jakie role odegrali Szymon Mościcki i Kamil Kubica w tej operacji?

Szybka akcja na pokładzie

Jak relacjonuje podporucznik Szymon Mościcki, rzecznik śląskiego oddziału Straży Granicznej, interwencja miała miejsce w środę. Dzięki współpracy międzynarodowej, służby otrzymały informację o planowanej ucieczce podejrzanego. "Sytuacja była dynamiczna, ponieważ samolot miał już startować. Funkcjonariusze zespołu interwencji specjalnych weszli na pokład i zatrzymali tego pana, a następnie wyprowadzili go z samolotu," opisuje Mościcki.

"Sytuacja była dynamiczna, ponieważ samolot miał już startować. Funkcjonariusze zespołu interwencji specjalnych weszli na pokład i zatrzymali tego pana, a następnie wyprowadzili go z samolotu," - Szymon Mościcki, podporucznik, rzecznik śląskiego oddziału Straży Granicznej.

Przekazanie podejrzanego policji

Po zatrzymaniu, mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom policji. Sierżant sztabowy Kamil Kubica, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, potwierdza, że podejrzany jest oskarżony o zabójstwo na terytorium Niemiec. "Policjanci zjawili się na lotnisku, gdzie wykonali niezbędne czynności, a następnie przejęli zatrzymanego, który trafił do policyjnej celi," mówi Kubica.

"Policjanci zjawili się na lotnisku, gdzie wykonali niezbędne czynności, a następnie przejęli zatrzymanego, który trafił do policyjnej celi," - Kamil Kubica, sierżant sztabowy, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Dalsze kroki wobec podejrzanego

Dziś nad ranem, zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Tam odbędą się kolejne czynności procesowe mające na celu wyjaśnienie jego roli w popełnionym zabójstwie. Jest to kolejny przykład skutecznej pracy polskich służb w ramach międzynarodowej współpracy prawnej i policyjnej.

źródło: tvn24.pl