piątek, 10 maj 2024 15:20

Walka z narkotykami i przemocą pseudokibiców w Śląskiem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rozbity gang pseudokibiców Rozbity gang pseudokibiców fot: pixabay

Operacja policji śląskiej przeciwko gangu „Torcidy” doprowadziła do zatrzymania ponad 200 osób. Oskarżeni o handel narkotykami oraz przemoc pseudokibiców, członkowie grupy stanęli przed obliczem sprawiedliwości.

Czego się dowiesz:

  • Jakie oskarżenia zostały postawione członkom gangu „Torcidy”?
  • Jaką wartość miały narkotyki wprowadzone do obiegu przez gang?
  • Jakie działania podjęła policja, aby zapobiec przemocy pseudokibiców?
  • Ilu członków gangu „Torcidy” zostało zatrzymanych do tej pory?
  • Jakie są przewidywane dalsze kroki w sprawie gangu „Torcidy”?

Rozwiązanie sprawy

Śledztwo prowadzone przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach ujawniło, że gang „Torcidy” zaangażowany był w handel narkotykami o czarnorynkowej wartości około 60 milionów złotych. Zatrzymani, w wieku od 24 do 45 lat, wprowadzili na rynek blisko 1,5 tony narkotyków, w tym marihuanę, amfetaminę i ekstazy, co doprowadziło do znaczących wpływów finansowych dla organizacji.

"Śledczy ustalili, że zatrzymani działali w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, głównie trudniąc się obrotem narkotyków o czarnorynkowej wartości prawie 60 milionów złotych, takich jak m.in. marihuana, amfetamina, mefedron, kokaina, tabletki ekstazy i 4-CMC. W wyniku przestępczej działalności w latach 2019 – 2020 wprowadzili na rynek ponad 1,5 tony różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych oraz 53 litry płynnej amfetaminy i ponad 100 tysięcy tabletek ekstazy." - Śląska Policja.

Przemoc pseudokibiców

Członkowie gangu nie ograniczali się jedynie do handlu narkotykami. Byli również zaangażowani w organizowanie bójek i pobicia, korzystając z niebezpiecznych narzędzi takich jak maczety czy kije bejsbolowe. Największe emocje wzbudziła zaplanowana napaść na pseudokibiców z Gliwic, która miała miejsce na siłowni. Dzięki szybkiej interwencji policji, możliwe było uniknięcie większego starcia.

"Członkowie gangu brali też udział w bójkach i brutalnych pobiciach z użyciem niebezpiecznych narzędzi, takich jak broń palna, siekiery, maczety, noże, kije bejsbolowe czy pałki teleskopowe, powodując u pokrzywdzonych poważne obrażenia." - KWP Katowice.

Wówczas policjanci zapobiegli napaści i starciu chuliganów, a znalezione przy nich niebezpieczne przedmioty świadczą o tym, że spotkanie dla wielu osób mogło zakończyć się tragicznie." - policja.

Za swoje działania, 12 z 15 zatrzymanych osób usłyszało zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej. Niektórzy z nich trafili do aresztu, inni zostali objęci dozorem policyjnym. Sprawa wciąż jest rozwojowa, a policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Zarówno mieszkańcy regionu, jak i organy ścigania, oczekują dalszych działań, które mogłyby zapewnić większe bezpieczeństwo i spokój publiczny.

źródło: 24gliwice.pl