piątek, 05 lipiec 2024 13:51

Czołowe zderzenie dwóch BMW w Knurowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
obrażeni kierowcy, ruch zablokowany obrażeni kierowcy, ruch zablokowany Zdjęcie redakcyjne

W Knurowie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów marki BMW. Obaj kierowcy, w wieku 21 i 24 lat, odnieśli obrażenia, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów marki BMW?
  • Jakie obrażenia odnieśli kierowcy?
  • Kto był sprawcą wypadku i jakie były okoliczności zdarzenia?
  • Jakie służby brały udział w akcji ratunkowej?
  • Jakie kroki podjęła policja wobec sprawcy wypadku?

Zdarzenie na ul. 1 Maja

W czwartek wieczorem, około godziny 21:15, na ul. 1 Maja w Knurowie doszło do poważnego wypadku drogowego. Dwa samochody marki BMW, prowadzone przez 21-letniego i 24-letniego kierowcę, zderzyły się czołowo. Informacje o wypadku zostały opublikowane przez stronę Gliwice na Sygnale w mediach społecznościowych.

Akcja ratunkowa i przyczyny wypadku

Do obsługi wypadku skierowano strażaków z JRG w Knurowie oraz OSP Knurów, zespoły ratownictwa medycznego i policję. Droga była całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Do wypadku doszło podczas wykonywania manewru wyprzedzania przez młodszego z kierowców, który nie zachował należytej ostrożności i wjechał na przeciwległy pas ruchu. Policja zatrzymała mu prawo jazdy.

Stan zdrowia kierowców

Na szczęście żaden z uczestników wypadku nie doznał obrażeń zagrażających życiu. 21-letni kierowca doznał złamania obojczyka, natomiast 24-letni kierowca ma zwichnięte biodro. Obaj zostali przewiezieni do szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej.

źródło: 24gliwice.pl