środa, 03 lipiec 2024 17:28

Trzyletni chłopiec wypadł z okna mieszkania w Wełnowcu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dramat w Wełnowcu Dramat w Wełnowcu Zdjęcie redakcyjne

w Wełnowcu doszło do dramatycznego zdarzenia, podczas którego trzyletnie dziecko wypadło z okna na trzecim piętrze budynku. Chłopiec z poważnymi obrażeniami został natychmiast przetransportowany do szpitala w Ligocie.

Czego się dowiesz:

  • Co stało się w Wełnowcu we wtorek wieczorem?
  • Jakie obrażenia odniósł 3-latek po wypadku z okna?
  • Gdzie jest leczony chłopiec po wypadku w Wełnowcu?
  • Jakie kroki podjęła policja po wypadku dziecka w Wełnowcu?
  • Czy rodzice i babcia dziecka byli trzeźwi podczas zdarzenia?

Moment wypadku

Tragedia wydarzyła się około godziny 21:30 przy ulicy Modelarskiej. W momencie zdarzenia, dzieci były pod opieką babci, która w tym czasie przewijała najmłodsze z rodzeństwa. 3-latek, bawiąc się na wersalce obok otwartego okna, nagle wypadł na zewnątrz. Jego zniknięcie zauważono dopiero po usłyszeniu głośnego huku.

Szybka reakcja i stan dziecka

Ojciec dzieci, wracając do mieszkania, natychmiast podjął działania ratunkowe. Została wezwana karetka, która zabrała chłopca do szpitala. Według doniesień medycznych, dziecko doznało złamań kończyn, miednicy, barku oraz odniósł urazy wewnętrzne, w tym odbite płuco. Lekarze zdecydowali o wprowadzeniu chłopca w stan śpiączki farmakologicznej w celu stabilizacji jego stanu zdrowia.

Choć początkowe ustalenia wskazują na nieszczęśliwy wypadek, policja prowadzi szczegółowe postępowanie, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Rodzina dziecka była trzeźwa w chwili wypadku, co potwierdzają wstępne raporty. Społeczność Wełnowca jest głęboko poruszona tym tragicznym wydarzeniem.

źródlo: 24katowice.info