sobota, 06 lipiec 2024 12:13

Katowice budują przyszłość

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nowe ekologiczne osiedle przy ul. Kosmicznej Nowe ekologiczne osiedle przy ul. Kosmicznej Zdjęcie redakcyjne

Katowice rozszerzają swoją ofertę mieszkaniową o nowe ekologiczne osiedle przy ul. Kosmicznej. Projekt, realizowany przez Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (KTBS), obejmie siedem budynków z 111 mieszkaniami, wyróżniającymi się zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań proekologicznych.

Czego się dowiesz:

  • Co charakteryzuje nowe osiedle przy ul. Kosmicznej w Katowicach?
  • Jakie innowacyjne rozwiązania ekologiczne zostaną zastosowane na nowym osiedlu?
  • Jakie dofinansowanie i nagrody otrzymało osiedle przy ul. Kosmicznej?
  • Kiedy zostanie ukończone osiedle przy ul. Kosmicznej w Katowicach?

Ekologiczne innowacje na osiedlu

Budowa nowego osiedla przy ul. Kosmicznej w Katowicach wprowadza szereg ekologicznych innowacji. Wśród nich znajdują się głębinowe i powietrzne pompy ciepła, instalacje fotowoltaiczne na dachach oraz systemy do odzyskiwania wody deszczowej. Dodatkowo, przestrzeń osiedla będzie pełna zieleni, z ogrodami deszczowymi i dużą ilością terenów zielonych.

„Osiedle przy ulicy Kosmicznej wzbogaci ofertę Katowickiego TBS. Cieszy minie fakt, że na tę chwilę prace przebiegają zgodnie z planem i harmonogramem, w którym nie trzeba było wprowadzać zmian. Liczę na to, że tak będzie do końca inwestycji. Dziś możemy już zobaczyć bryły budynków, a w jednym z nich rozpoczęło się instalowanie stolarki okiennej, więc niebawem osiągniemy tam stan surowy zamknięty” – Marcin Krupa, Prezydent Katowic.

Nagrody i dofinansowanie

Projekt osiedla zyskał uznanie, zdobywając specjalną nagrodę na zeszłorocznej edycji PLGBC Green Building Awards 2023. Ponadto, inwestycja pozyskała dofinansowanie rządowe w wysokości ponad 42 mln złotych, co potwierdza jej zgodność z ekologicznymi standardami i oczekiwaniami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju.

Inwestycja przy ul. Kosmicznej stanowi ważny krok w rozwoju zrównoważonych przestrzeni mieszkaniowych w Katowicach. Z zadowoleniem można odnotować, że prace budowlane przebiegają zgodnie z planem, co daje nadzieję na terminowe ukończenie projektu. Wraz z zakończeniem budowy, mieszkańcy zyskają nowoczesne i ekologiczne warunki życia w sercu aglomeracji śląskiej.

źródło: Nasze Miasto