czwartek, 23 maj 2024 13:53

Awaria autobusu PKM Katowice

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Awaria autobusu PKM Katowice Awaria autobusu PKM Katowice fot: pixabay

Na ul. Mikołowskiej w Katowicach doszło do awarii autobusu komunikacji miejskiej, co spowodowało utrudnienia w ruchu. Autobus obsługujący linię nr 12 zepsuł się o godz. 11:22, blokując jeden pas jezdni na prawie dwie godziny.

Czego się dowiesz:

  • Co spowodowało utrudnienia na ul. Mikołowskiej w Katowicach?
  • Jakie działania podjęły służby porządkowe na miejscu zdarzenia?
  • Jak awaria autobusu PKM Katowice wpłynęła na pasażerów i ruch drogowy?
  • Jak długo trwały utrudnienia w ruchu na ul. Mikołowskiej?

Przyczyna awarii

Awaria autobusu PKM Katowice nastąpiła na wysokości Alior Banku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do wycieku oleju na odcinku około 100 metrów. W wyniku tego incydentu na miejsce zdarzenia została wezwana straż pożarna, która zajęła się usunięciem wycieku.

Działania policji

Policja kierowała ruchem, aby zminimalizować korki. Mimo że jeden pas jezdni był zablokowany, dzięki interwencji funkcjonariuszy udało się uniknąć długotrwałych zatorów. Policja pracowała na miejscu, aby zapewnić bezpieczeństwo i sprawne przepływ ruchu.

Skutki dla pasażerów

Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM) zmuszony był odwołać jeden z kursów częściowo, a drugi na całej trasie. Pasażerowie linii nr 12 musieli liczyć się z opóźnieniami i zmianami w rozkładzie jazdy. Sytuacja została opanowana po prawie dwóch godzinach, kiedy usunięto zepsuty autobus.

Awaria autobusu na ul. Mikołowskiej w Katowicach spowodowała chwilowe utrudnienia w ruchu, ale dzięki szybkiej reakcji służb porządkowych udało się zminimalizować skutki zdarzenia. Policja i straż pożarna wykonały swoje zadania sprawnie, przywracając normalny ruch na ulicy.

źródło: katowice24.info