wtorek, 21 maj 2024 18:28

Zderzenie trzech pojazdów na DTŚ w Gliwicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 Zderzenie trzech pojazdów na DTŚ w Gliwicach Zderzenie trzech pojazdów na DTŚ w Gliwicach fot: pixabay

Na Drogowej Trasie Średnicowej w Gliwicach, na wysokości zjazdu na autostradę A1, doszło do poważnego wypadku, w którym zderzyły się trzy pojazdy. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala, a droga była czasowo zablokowana.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie doszło do wypadku na Drogowej Trasie Średnicowej?
  • Ile pojazdów brało udział w wypadku w Gliwicach?
  • Jakie były wstępne przyczyny wypadku na DTŚ?
  • Jakie działania podjęły służby ratunkowe po wypadku?
  • Jakie były skutki wypadku dla ruchu drogowego na DTŚ?

Szczegóły wypadku

Wypadek miał miejsce na jezdni prowadzącej w kierunku Katowic, przed węzłem DTŚ – A1. Jak informuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice, zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło tuż przed godziną 10:00. W wypadku brały udział trzy pojazdy: jeden dostawczy i dwa osobowe. Jedna osoba, młoda kobieta, uskarżała się na bóle sugerujące urazy i została przewieziona do szpitala na diagnostykę.

"Zgłoszenie wpłynęło tuż przed godziną 10:00. W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy: jeden dostawczy i dwa osobowe" – podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice

"Jedna osoba – młoda kobieta – uskarżała się na bóle, które mogą wskazywać na urazy – została przewieziona do szpitala na diagnostykę" – podinspektor Marek Słomski.

Wstępne przyczyny zdarzenia

Policjanci na miejscu ustalili, że samochód osobowy marki Volvo uległ awarii i zatrzymał się częściowo na pasie awaryjnym, a częściowo na pasie ruchu. Kierująca toyotą, chcąc bezpiecznie ominąć Volvo, zatrzymała się, co spowodowało, że w jej pojazd oraz Volvo z impetem uderzył nadjeżdżający Renault Master.

Utrudnienia w ruchu

Z powodu wypadku droga była czasowo zablokowana. Dzięki szybkiej interwencji służb, udało się udrożnić dwa pasy ruchu, co pozwoliło na częściowe przywrócenie płynności ruchu. Policja zaleca omijanie tego odcinka, sugerując ostatni możliwy zjazd na Sośnicę.

Policja wciąż bada dokładne przyczyny wypadku, aby zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości. Kierowcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i unikanie tego odcinka, jeśli to możliwe.

źródło: 24gliwice.pl