czwartek, 13 lipiec 2023 17:59

Jak znaleźć godny zaufania warsztat samochodowy w swoim mieście?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Niezaleznaopinia Niezaleznaopinia pixabay

Nie ma ważniejszego pytania dla właściciela samochodu niż: „Gdzie mogę znaleźć zaufany warsztat, któremu mogę powierzyć swój samochód?“

 

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, lub doświadczonym właścicielem samochodu, ważne jest, aby wiedzieć o kluczowych aspektach, które pomogą Ci wybrać odpowiednią stację obsługi. To właśnie od Twojego wyboru zależy,  czy dobrą obsługę otrzymasz i ile pieniędzy na nią wydasz.

Co warto wziąć pod uwagę żeby wybrać dobry warsztat

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest sprawdzenie cen usług samochodowych w Twoim mieście. Warsztaty często mają strony internetowe lub portale społecznościowe. Zapoznaj się z cennikiem każdego warsztatu, a jeśli nie jest on dostępny, nie wahaj się zadzwonić i zapytać o aktualne ceny.

Ważne jest również zapoznanie się z opiniami innych klientów, można to zrobić na przykład na stronie Niezaleznaopinia. Opinie innych klientów na temat obsługi i kompetencji specjalistów mogą otworzyć Ci oczy i pomóc w podjęciu decyzji, czy warto udać się do danej stacji obsługi.

Zawsze zwracaj uwagę na lokalizację warsztatu. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli Twój samochód ulegnie awarii i będziesz potrzebował lawety, usługa będzie kosztowała taniej, jeśli stacja serwisowa znajduje się w pobliżu.

Przed przybyciem na stację obsługi sprawdź, czy konieczne jest umówienie się na wizytę. W zależności od sezonu i obłożenia pracą mechaników, może istnieć żywa kolejka lub będziesz potrzebował dokonać rezerwacji wizyty. 

Skonsultuj się z różnymi mechanikami przed zabraniem samochodu do jakiegokolwiek warsztatu. Podaj szczegółowy opis sytuacji, która się zdarzyła z twoim autem i posłuchaj, co mają do powiedzenia specjaliści. Porównaj opinie kilku mechaników i zobaczysz, w jakim serwisie naprawdę chcą Сi pomóc, a komu lepiej nie ufać.

Wynajem samochodu zastępczego, najważniejsze momenty

Zastanów się nad sytuacją, w której znalazłeś dobry serwis z niskimi kosztami naprawy, ale okazało się, że naprawa potrwa miesiąc lub dłużej. Wiąże się to z pewnym dyskomfortem, ponieważ tracisz mobilność w poruszaniu się i musisz układać swój grafik w inny sposób.

Niektóre warsztaty oferują bardzo przydatną opcję - zapewnienie samochodu zastępczego na czas naprawy. Ale jeśli warsztat nie zapewnia takiej usługi, należy samodzielnie zadbać o wynajem samochodu.

Istnieje kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, aby wybrać firmę, która oferuje prosty i niedrogi wynajem samochodów tymczasowych:

- Skontaktuj się z kilkoma firmami, zapytaj o szczegóły, na przykład: ceny usług wynajmu, niezbędne dokumenty do umowy i warunki otrzymania samochodu;

- Sprawdź, jakie modele samochodów znajdują się we flocie firmy i który mają rocznik. Nie zgadzaj się na wynajem samochodu, który jest stary, ponieważ możesz napotkać na różne problemy z nim. Pamiętaj, że płacisz za usługę, więc dla własnego spokoju wynajmij samochód z niskim przebiegiem;

- Zapytaj, jak firma traktuje okoliczności siły wyższej, na przykład: jeśli będziesz miał wypadek nie z własnej winy, albo spadnie Ci kamień na dach, czy będziesz musiał zapłacić za naprawę?

- Nie spiesz się z wyborem pierwszej firmy z listy w wyszukiwarce. Porównaj warunki wynajmu od kilku firm, abyś mógł wybrać najlepszą ofertę.

Gdy wypożyczalnia udostępnia Ci samochód tymczasowy, koniecznie sprawdź jego wnętrze i wygląd zewnętrzny. Wszelkie widoczne uszkodzenia należy zgłosić do managera i odnotować w protokole zdawczo-odbiorczym. Jeśli tego nie zrobisz, istnieje ryzyko, że przy oddaniu samochodu zostaniesz obciążony kosztami.