środa, 10 lipiec 2024 15:16

Udawał policjanta w Gliwicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Oszust nagrany kamerą w Gliwicach Oszust nagrany kamerą w Gliwicach Zdjęcie redakcyjne

Policja w Gliwicach prowadzi czynności w sprawie oszustwa, do którego doszło pod koniec maja w centrum miasta. Sprawca, podszywając się pod funkcjonariusza policji, wyłudził pieniądze od poszkodowanej.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie i kiedy doszło do oszustwa w Gliwicach?
  • Jak policja prosi o pomoc świadków zdarzenia?
  • Jakie ostrzeżenie wydaje policja w związku z metodą "na policjanta"?
  • Jakie są dane kontaktowe do gliwickiej policji w sprawie tego oszustwa?
  • Jakie działania podjęła policja w celu ustalenia tożsamości sprawcy?

Przebieg zdarzenia

27 maja 2024 roku, po godzinie 14:00, na odcinku pomiędzy aleją Majową a ulicą Dworcową w Gliwicach, doszło do przekazania pieniędzy oszustowi. Dzięki czynnościom procesowym udało się ustalić wizerunek podejrzanego.

Apel policji

Policja zwraca się z prośbą do świadków zdarzenia oraz osób mogących udzielić jakichkolwiek informacji o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Informacje można przekazać osobiście lub telefonicznie na numer 47 8592 385, bądź skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

„Mając powyższe na uwadze prosi się wszystkich świadków zdarzenia oraz osoby mogące udzielić jakichkolwiek informacji w tej sprawie o osobisty lub telefoniczny kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, ul. Powstańców Warszawy 12, pokój nr 119, nr tel. 47 8592 385 lub najbliższą jednostką policji” – policja.

Ostrzeżenie przed oszustami

Policja przypomina, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy. Przestępcy często utrzymują kontakt telefoniczny z ofiarą aż do momentu przekazania gotówki, nie pozwalając na przerwanie połączenia. Policja apeluje o zachowanie czujności.

„Jednocześnie kolejny raz przypominamy, że policjanci nie proszą o przekazywanie im swoich środków pieniężnych. Przestępcy bardzo często pozostają w kontakcie telefonicznym z ofiarą oszustwa do samego końca tj. przekazania im gotówki, nie pozwalając na przerwanie połączenia. Prosimy o zachowanie czujności” – KMP Gliwice.

źródło:infogliwice.pl