wtorek, 09 lipiec 2024 18:04

Podejrzenie usiłowania zabójstwa w Katowicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
33-latek aresztowany 33-latek aresztowany Fot: pixabay

33-letni mężczyzna został zatrzymany przez katowicką policję pod zarzutem usiłowania zabójstwa swojego 28-letniego znajomego. Zdarzenie miało miejsce na klatce schodowej kamienicy w dzielnicy Załęże.

Czego się dowiesz:

  • Kto został zatrzymany przez policję w Katowicach?
  • Gdzie doszło do usiłowania zabójstwa w Katowicach?
  • Jakie są zarzuty wobec zatrzymanego w Katowicach?
  • Jaka jest przeszłość karna zatrzymanego za usiłowanie zabójstwa w Katowicach?
  • Jakie konsekwencje grożą podejrzanemu w Katowicach?

Szczegóły ataku

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że podejrzany wielokrotnie ugodził nożem ofiarę w klatkę piersiową. Po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu, na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze oraz ratownicy medyczni. 28-latek z poważnymi obrażeniami trafił na blok operacyjny, gdzie jego życie zostało uratowane.

Postępowanie i zarzuty

Policjanci z komisariatu VII w Katowicach po zebraniu materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące.

"Na miejscu zdarzenia pracowali w tym czasie policyjni technicy i grupa dochodzeniowo-śledcza. Po zebraniu materiału dowodowego podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd, po przesłuchaniu podejrzanego, na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód, wydał postanowienie o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące" - policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Kontekst prawny i recydywa

33-latek będzie odpowiadał za swój czyn w warunkach recydywy, ponieważ niedawno opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Obecnie grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawa usiłowania zabójstwa w Katowicach jest kolejnym przykładem skrajnych przestępstw, które wymagają szybkiej i zdecydowanej reakcji organów ścigania. Proces w tej sprawie będzie ściśle monitorowany przez lokalne służby oraz społeczność.

źródlo: Dziennik Zachodni