piątek, 21 czerwiec 2024 15:01

Pożegnanie Marcina Mizi z Jastrzębia Zdroju

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pożegnanie Marcina Mizi Pożegnanie Marcina Mizi Zdjęcie redakcyjne

W Jastrzębiu-Zdroju odbyło się wzruszające ostatnie pożegnanie Marcina Mizi, funkcjonariusza służby więziennej i piłkarza lokalnego klubu, który zginął w wyniku brutalnego ataku trzech nastolatków.

Czego się dowiesz:

  • Kto był Marcin Mizi?
  • Jak doszło do śmierci Marcina Mizi?
  • Jak przebiegała uroczystość pogrzebowa Marcina Mizi?
  • Jaki był społeczny oddźwięk na śmierć Marcina Mizi?

Ceremonia pogrzebowa

Uroczystość pogrzebowa Marcina Mizi rozpoczęła się od nadania mu pośmiertnie stopnia młodszego chorążego. Pogrzeb zgromadził tłumy, w tym rodziny, przyjaciół, przedstawicieli służb oraz poczty sztandarowe.

Brutalny atak

Marcin Mizi padł ofiarą bezlitosnego ataku podczas miejskiej imprezy w Sosnowcu, gdzie zwrócił uwagę grupie nastolatków. Jego śmierć wstrząsnęła lokalną społecznością, która wyraziła swoje oburzenie i smutek.

Ostatnie pożegnanie

W asyście honorowej Służby Więziennej i pod dźwięk salw, Marcin Mizi został pochowany na cmentarzu komunalnym w Jastrzębiu-Zdroju. Wielu mieszkańców miasta przyszło, aby oddać hołd i wyrazić szacunek zmarłemu.

Śmierć Marcina Mizi pozostawiła trwały ślad w sercach jego bliskich oraz całej społeczności, przypominając o brutalnej rzeczywistości, z jaką mogą spotkać się nawet ci, którzy na co dzień służą publicznemu bezpieczeństwu.

źródło:TVP Katowice