sobota, 04 maj 2024 06:29

Dwa śmiertelne wypadki motocyklowe na Śląsku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Motocyklowe wypadki na Śląsku Motocyklowe wypadki na Śląsku fot: pixabay

Wodzisław Śląski był świadkiem tragicznego wypadku, w którym życie stracił 25-letni motocyklista. To jedna z dwóch śmiertelnych ofiar wypadków motocyklowych, które miały miejsce tego dnia na Śląsku. Policja apeluje o ostrożność na drogach.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 25-letni motocyklista?
  • Jakie były okoliczności drugiego wypadku motocyklowego tego samego dnia na Śląsku?
  • Jakie środki ostrożności rekomenduje policja w kontekście zbliżającego się sezonu motocyklowego?
  • Jaka jest przyczyna apelu policji po tych wypadkach?
  • Jakie działania podjęto na miejscu pierwszego wypadku w Wodzisławiu Śląskim?

Tragiczne zdarzenie w Wodzisławiu Śląskim

Do wypadku doszło na ulicy Czarneckiego. Według wstępnych ustaleń policji, 25-latek z nieznanych przyczyn wypadł z drogi i uderzył w betonowy przepust. „Wstępne ustalenia wskazują, że 25-letni kierujący jednośladem z nieustalonych dotąd przyczyn wypadł z drogi i uderzył w betonowy przepust. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu” - relacjonowali śledczy. Ruch na ulicy Czarneckiego został przywrócony dopiero wieczorem.

Kolejna tragedia w Lyskach

Tego samego dnia, po południu, doszło do kolejnego śmiertelnego wypadku w Lyskach, powiat rybnicki. 40-letni motocyklista, wiozący 15-letnią pasażerkę, stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Nastolatka zginęła na miejscu, natomiast kierujący motocyklem w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Apel policji

W związku z tymi tragicznymi zdarzeniami, policja ponownie apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się sezonu motocyklowego. Śmiertelne wypadki na Śląsku stanowią przestrogę i przypominają o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.

źródło: Twoje Miasto