piątek, 17 maj 2024 13:18

Śląscy „łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego przestępcę w Gliwicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Śląscy „łowcy głów”  w akcji Śląscy „łowcy głów” w akcji fot: pixabay

Śląscy „łowcy głów” odnieśli sukces, zatrzymując 49-letniego Mariusza B., który był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Gliwicach. Mężczyzna, oskarżony o rozbój i usiłowanie zgwałcenia, został zatrzymany w Gliwicach i odbędzie wyrok sześciu lat pozbawienia wolności.

Czego się dowiesz:

  • Kto został zatrzymany przez śląskich "łowców głów"?
  • Za jakie przestępstwa był poszukiwany Mariusz B.?
  • Gdzie doszło do zatrzymania Mariusza B.?
  • Jaki wyrok otrzymał Mariusz B.?
  • Jakie działania podjęli policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Katowicach?

Poszukiwania i zatrzymanie

Przestępcze działania Mariusza B. datowane są na listopad 2020 roku, kiedy to w Gliwicach doszło do rozboju i próby zgwałcenia. Mariusz B., który w przeszłości odbywał już kary więzienia, w tym za pobicie ze skutkiem śmiertelnym, ponownie znalazł się w kręgu zainteresowania wymiaru sprawiedliwości. Po wydaniu przez sąd listu gończego w kwietniu 2024 roku, policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Katowicach intensywnie poszukiwali Mariusza B.

Łowcy głów w akcji

Specjalna jednostka policji, znana jako „łowcy głów”, skoncentrowała swoje działania na śledztwie i działaniach operacyjnych, które ostatecznie doprowadziły do lokalizacji i zatrzymania przestępcy. Skuteczność tych specjalistów od poszukiwań najniebezpieczniejszych przestępców ponownie została potwierdzona, kiedy w poniedziałek 13 maja Mariusz B. został zatrzymany bez incydentu.

Dalsze kroki

Mariusz B. trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe sześć lat. Jego zatrzymanie zamyka jeden z rozdziałów działań kryminalnych w regionie i stanowi ostrzeżenie dla innych przestępców. Sprawa ta pokazuje również skuteczność i determinację śląskich policjantów w zwalczaniu przestępczości.

źródło: infogliwice.pl