BLOG MOTORYZACYJNY

BLOG MOTORYZACYJNY (7)

Oleje przekładniowe.

Oleje przekładniowe to płyny eksploatacyjne stosowane w skrzyniach biegów, mechanizmach różnicowych oraz wielu innych podzespołach.

Płyn do spryskiwaczy.

Płyn do spryskiwaczy to mieszanina wody, substancji powierzchniowo czynnych, dodatków zapachowych  oraz, w przypadku płynu zimowego, środków zapobiegających zamarzaniu.

Oleje hydrauliczne.

Oleje hydrauliczne to ciecze mające za zadanie przenieść energię z napędu hydraulicznego (najczęściej pompy hydraulicznej) do innych elementów układu, czyli np. silnika hydraulicznego, siłownika.

Samochodowe płyny chłodzące.

Układ chłodzenia w samochodzie zapewnia optymalną temperaturę pracy silnika, a także utrzymuje ją na stabilnym poziomie. Czynnikiem odpowiedzialnym za transport ciepła pomiędzy silnikiem a chłodnicą jest płyn chłodniczy. Poza odprowadzaniem ciepła zabezpiecza on układ przed zamarzaniem, kawitacją oraz wrzeniem. Ważne są również jego właściwości antykorozyjne oraz brak agresywności w stosunku do materiałów wykorzystywanych do budowy układu chłodzenia.

Płyn hamulcowy

 

Płyn hamulcowy to czynnik przenoszący ciśnienie hydrauliczne w układzie hamulcowym.

Samochodowe płyny eksploatacyjne.

Samochody to skomplikowane urządzenia składające się z wielu układów, do których poprawnego działania, prócz podzespołów mechanicznych i elektrycznych, konieczne jest stosowanie płynów eksploatacyjnych. Pełnią one różne funkcje: smarowanie współpracujących podzespołów, chłodzenie i przenoszenie siły.

Mobilny Serwis Samochodowy to pewność, wygoda, rzetelność, oszczędność czasu i pieniędzy. Mobilna pomoc drogowa umożliwia naprawę samochodu w dogodnej dla klienta lokalizacji – bez konieczności holowania samochodu do warsztatu. Oszczędzasz pieniądze, gdy nie musisz z drobną usterką jechać do serwisu, ani wzywać lawety przy poważniejszej awarii. Na tym oszczędności się nie kończą…